Železnice & Historie
Úvodní stránka | Literatura | Stručný přehled literatury

Česká nádraží

Křest knihy

Dnes, 14. prosince uspořádala redakce týdeníku Železničář křest druhého dílu knihy Mojmíra Krejčiříka Česká nádraží. Křest pravým šampaňským a následná diskuse proběhla v komorním prostředí v budově Ministerstva dopravy.
Kniha obsahuje informace o autorech a architektonickém vývoji výpravních budov Severní státní dráhy, Brněnsko-rosické dráhy a Buštěhradské dráhy. Samozřejmostí je řada historických i současných fotografií a zejména reprodukcí plánů.
Jde o výsledek mnohaleté práce nejen autora samotného, ale i jeho "dvorního" vydavatele Luďka Čady, který publikaci redakčně připravil a řadu obtížně reprodukovatelných nebo neúplných plánů překreslil.
Autor sám, známý řadou úspěšných titulů (Po stopách našich železnic, Malý železniční pitaval, Železniční móda a.j.) a také vysokou odbornou i stylistickou úrovní, hovořil i o plánech do budoucna: další díly Českých nádraží jsou připraveny. Příští svazek by měl být k dispozici čtenářům přibližně za rok. Z nových projektů je to především Encyklopedie osobností českých železnic (pracovní název), na které pracuje. Krátká informace o nových Českých nádražích vychází v Železničáři č. 49-50, v lednu bude následovat v tomto periodiku stať obšírnější. Informovat o knize bude i týdeník Odborového sdružení železničářů Obzor.

Kniha o 306 stranách, 489 fotografiích a 235 plánech budov bude ještě tento týden v prodeji v pražských odborných prodejnách (KANT, Pragomodel). Doporučená cena je 890,- Kč. Objednávky lze zasílat i po internetu na dobírku (poštovné a balné se nehradí).

Recenzi prvního dílu (stále v prodeji) najdete na těchto stránkách.

Použití údajů z tohoto webu pro Vaši potřebu (©)
Poslední aktualizace:
Nahoru